Degalinės kainos 2015.07.24
Degalinės kainos Viekšnių g. 24, Mažeikiai

Degalinės kainos
Viekšnių g. 24, Mažeikiai

Degalų kaina ir jos struktūra

Degalai – tai naftos produktai (benzinas, dyzelinas, suskystintos naftos dujos, skirtos automobilių transportui) ir biodegalai arba jų mišiniai, skirti naudoti vidaus degimo varikliuose.

Degalų kaina susideda iš kelių kainos dedamųjų:

naftos kainos,
pridėtinės vertės mokesčio,
akcizo,
perdirbėjų antkainio
pardavimo kaštų.

Naftos kaina yra reguliuojama rinkos ir nusistovi pasaulinės naftos paklausos ir pasiūlos kreivių sankirtoje, t.y. ten kur nusistovi rinka. Naftos rinkos paklausa ir pasiūla paprastai priklauso nuo įvairių veiksnių kaip pavyzdžiui jos išgaunamo kiekio, karinių konfliktų, neramumų nafta turtingose regionuose bei kitų veiksnių.

Acizas, kita degalų kainos dedamoji dalis, yra nustatomas valstybės. Lietuvos Respublikos akcizų įstatymas nustato, jog šiai dienai variklių benzinui taikomas akcizų tarifas bešviniam benzinui yra 434,43 eur už 1 000 litrų produkto. Atitinkamai gazoliams taikomas 330,17 eur už 1 000 litrų produkto akcizų tarifas.

Apmokestinimą pridėtinės vertės mokesčiu nustato Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymas. Šiuo metu Lietuvos Respublikoje naftos produktams yra taikomas standartinis 21 proc. pridėtinės vertės mokesčio tarifas.

O toliau naftos perdirbimo gamyklos ir pardavėjo antkainis.

Visi šie išvardyti elementai ir formuoja degalų kainą, kurią galime išvysti Lietuvos degalinių tinkluose.

UAB "EU verslas"'s photo.